-

grudeq

Komentarze użytkownika

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

Nie odpowie na to ... ale niektórzy chcą aby odpowiedział "za to";

Ale nie zgodzę się z tym, że Pan nie wie dlaczego Piłsudski złożył dymisję. O 11:05 napisał Pan:

" Ergo,  miał na tyle zdrowego rozsądku, aby się nie wtrącac do czegoś na czym się nie wyznawał. A że potem skradł dla siebie  całość zasług, skoro ten  plan okazał się zwycięski? Nie on pierwszy i nie on ostatni."

Ja z tego wnioskuje, że Piłsudski napisał sobie dymisję, żeby skraść plan Rozwadowskiemu... no i właśnie mi to do kupy nie pasuje. Bo w końcu był Piłsudski wodzem naczelnym. To wódz naczelny powołał Rozwadowskiego do sztabu.  praca oficera sztabowego polega na tym, że tworzy plan, za który odpowiedzialnośc bierze Wódz ...

grudeq
16 sierpnia 2019 23:00

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

To po co Piłsudski składał dymisję, skoro w razie niepowodzenia planu Rozwadowskiego zwaliłby winę na niego i sam powiedział, że teraz przygotuje lepszy plan ataku znad Warty i Noteci?

grudeq
16 sierpnia 2019 22:41

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

Nie proszę Pana, wyrok jaki mi Pan zaproponował dotyczył  umorzenia postępowania egzekucyjnego... również ciuteńkę uwagi polecam przy przedstawieniu problemów.

 

grudeq
16 sierpnia 2019 21:27

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

Niech się Pan wyhamuje trochę.

IV KK 93/09 akapit wyżej Sąd pisze tak:

"Przede wszystkim podkreślenia wymaga jednak fakt, że żadnych szans na zapoznanie się z dowodami zawartymi w tych aktach, nie miał ani oskarżony ani obrońca wyznaczony dla niego z urzędu. Nie ulega zatem wątpliwości, że zaskarżone orzeczenie Sądu odwoławczego wydane zostało zarówno z rażącym naruszeniem zasady przewidzianej w art. 410 KPK w zw. z art. 458 KPK, mogącym mieć istotny wpływ na jego treść jak i z rażącym naruszeniem prawa oskarżonego do rzetelnego procesu.

Konieczne jest podkreślenie, że w polskim systemie karnym, wyrażone w art. 6 KPK prawo oskarżonego do obrony (zarówno w sensie materialnym jak i formalnym), ma charakter podstawowej gwarancji procesowej, a ponadto jest zasad ...

grudeq
16 sierpnia 2019 20:45

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

Szanowny Panie, przeczytałem oba wyroki wskazane przez Pana. Nic w nich nie ma o "kreowaniu fikcyjnych wierzytelności". Pierwszy dotyczy tego, że jak się wpisywało hipotekę kaucyjną , to wpisana kwota obejmowała także odsetki, a nie że wystarczyło napisać kwotę oraz dodać "plus odsetki" - z czym wpełni się zgadzam.. a tak pogardzane przez Pana sądownictwo nie przyznało racji administracji skarbowej tylko zgodziło się z wykładnią proobywatelską.

Drugi zaś wyrok dotyczy przygotowania do obrony, z tym wyrokiem zgadzam się o tyle, jak nikt nie podnosi argumentu, że sprawy w polskich sądach karnych są bardzo długie... no bo jak oskarżony sobie co pół roku wymienia obrońcę, to jest współwinny wydłużeniu czasu procesu... co oczywiście czasem jest korzystne ...

grudeq
16 sierpnia 2019 20:15

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

" facet broniący domu przed komornikiem?"

Z czego mi wiadomo, to komornik nie zajmuje się zabieraniem cudzych domów, ale egzekwowaniem niespłaconych wierztelności (długów) - czy ten facet, którego dom został zajęty w toku egzekucji, nie miał żadnych długów i działania Komornika były bezprawne?

grudeq
16 sierpnia 2019 19:24

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

Nie dostrzegam takiego związku logicznego. Dymisja Piłsudskiego in blanco oznaczała że Piłsudski wziął odpowiedzialność za powodzenie i niepowodzenie tego planu. Nie wiem dlaczego przyjmuje Pan że dymisja Piłsudskiego z automatu pociąga dymisję Rozwadowskiego? A Rozwadowski napisał dymisję na wypadek niepowodzenia? Czy po prostu przyjął że plany zawodowych oficerów zawsze się udają, a ich niepowodzenie to skutek nieudolności wojskowych amatorów?

Poza tym nie odpowiedział Pan na inne moje pytania.

grudeq
16 sierpnia 2019 12:06

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

Czy gdyby plan Rozwadowskiego nie powiódł się w 1920 roku, to za jego niepowodzenie poleciałaby glowa Piłsudskiego czy Rozwadowskiego czy może obu? Jakie są zadania i odpowiedzialność Naczelnika Państwa a jaka Glownego Oficera Sztabowego? Czy Piłsudski oraz Rozwadowski ponosili odpowiedzialność polityczną?
grudeq
16 sierpnia 2019 11:47

@Pocieszne roty (16 sierpnia 2019 09:35)

Nie ma pieniędzy. Nie ma Szwajcarów. To chyba w praktycznie każdym konflikcie z przeszłości walczyli w znacznej mierze najemnicy. Więc nic tutaj nowego się nie dzieje... a to że nie sa uzbrojeni w halabardy.. ot tylko znak czasów.

 Nie wiem czy każdy najemnik ma w d... konwencje. Przeciez to też dla niego jest jakieś zabezpieczenie, że jak mu się fortuna odwróci, to jakoś z tej imprezy może wyjść. Jaka jest podstawa faktyczna dla takiego wniosku?

Wydaje mi się, że jak najemnik będzie wiedział, że po drugiej stronie czekają na niego nie tylko regularne wojska, ale także uzbrojona "psychopatyczna" obrona cywilna, to za swoje usługi od agresora weźmie dwa razy więcej, albo dwa razy się zastanowi czy warto w ten interes wejść.

 

grudeq
16 sierpnia 2019 10:46

@Zemsta, sprzedaż i miłość - najważniejsze elementy dyskursu publicznego (8 sierpnia 2019 09:52)

A że też  nikt nie mówi, że Armia Ludowa splamiła się kolaboracją z okupantem sowieckim. Czy to też był tzw. sojusz taktyczny?

Co do obrony Bp. Jędraszewskiego, to słowa bronią się jego same, ale wydaje mi się, że jeżeli przewodniczący RM Krakowa domaga się jego odwołania i nie będzie go zapraszać na uroczystości miejskie, to Biskup powinien wymóc na swojej diecezji, że ta nie będzie uczestniczyć w żadnych uroczystościach organizownych przez RM Krakowa.

grudeq
8 sierpnia 2019 11:24

@10 lat minęło (2 sierpnia 2019 09:38)

Gabrielu,

Gratulacje. Dziękuje za te 10 lat Twojej ciężikiej pracy, a dla nas frajdy codziennego czytania i źródła dla wielu refleksji, zastanowień się oraz wielu, wielu zwrotów ocen. Wytrwałości i konsekwencji.

grudeq
2 sierpnia 2019 11:14

@Czy poseł Misiło zginąłby za Ojczyznę? (30 lipca 2019 09:12)

A ja się tak zastanowiłem jakby to poprawniej brzmiało:

"Jestem wdzięczny <Polakom/Powstańcom> za każdą przelaną kroplę krwi". Jak się jest wdzięczny człowiekowi, to się ma względem niego jakiś dług. A tak to jest wdzięczny kropli krwi - a kropla krwi sama z siebie nie zażąda oddania długu. A już jak się jest wdzięczny Polsce, to taki Misiło może stwierdzić, że on teraz właśnie reprezentując Polskę spłaca/spłacił swój dług względem Polski i juz Polska od niego nic nie musi wymagać, bo on tylko Polskę kocha.

Przepraszam za ewentualne przeintelektualiozwanie sprawy. Sobie o Misiło napisałem swoją ostatnią (ostatnią ostateczenie) notatkę na salonie24 i podtrzymuje wszystko to co tam napisałem:

https://www.salon24.pl/u/grudqowy/751396,czy-posla-misilo-mozna- ...

grudeq
30 lipca 2019 12:06

@Ludzie tacy jak ty? (27 lipca 2019 09:30)

Nie popieram Najsztuba, ani wyroku sądowego w jego sprawie, ale

Utrata prawa jazdy - np. zagubienie dokumentu "prawo jazdy"

Utrata uprawnień do prowadzenia pojazdu - wydanie decyzji administracyjnej o utracie uprawnień. Więc takie rozróżnienie w moje ocenie da się obronić.

Dodam jeszcze, że z przypisu przytoczonego przez pana wynika, że TK zajął się pytaniem prawnym brzmiącym, o granicach wolności słowa i znieważeniu funkcjonariusza przez dziennikarza. czyli tym czym TK powinien się zajmować.

grudeq
27 lipca 2019 11:10

@Listy od zawiedzionego czytelnika (22 lipca 2019 22:33)

A czy przy zamówieniu ów człowiek wskazał termin na realizację?

Swoją drogą to dziwne że ktoś składa zamówienie na profesjonalne wydarzenie dyplomatyczne z dwu tygododniowym wyprzedzeniem..(a nie z miesięcznym), zupełnie pomija że jest okres wakacji..i jeszcze domaga się profesjonalizmu od drugiej strony a nie od siebie... No chyba że ten raut dyplomatyczny będzie u konsula Austrii Jacka Ben Silbersteina. 

grudeq
22 lipca 2019 23:24

@Aktor jest do grania (16 lipca 2019 09:18)

A Panu na jaki projekt mogę się zrzucić? I czy opowiadanie o czymś jest już tego promocją, czy tylko opisem rzeczywistości? 

grudeq
16 lipca 2019 15:37


@Dariusz Fax Mielonko czyli o przemożnej chęci zostania estetą (6 lipca 2019 10:10)

Pan wybaczy, ale nie mogę zgodzić się z zaprezentowaną definicją "pajaca" - to jest Ministra, który nie daje pieniędzy na renowację kościoła, a przeznacza je na renowację cmentarza żydowskiego. Ale oczywiście zgadzam się, że w kraju katolickim częściej winno się odnawiać kościoły parafialne, niż cmentarze żydowskie.

grudeq
7 lipca 2019 22:19

@Dariusz Fax Mielonko czyli o przemożnej chęci zostania estetą (6 lipca 2019 10:10)

Valser,

Zdaje sobie sprawę, że dobry trener np. hokeja potrafi w I tercji krzyczeć "Obrona! Obrona! Obrona!" a w końcówce III-ej "Atak! Atak!" ale Ty:

o godzinie 19:03 do Paris piszesz tak: "Jesli cos sie rozwija, to nie jest to zasluga politykow, tylko ludzi, ktorzy poswiecaja swoj czas, energie i pieniadze, zeby zrobic co z sensem i do porzadku. Tam gdzie siega panstwo tam widac brak kompetencji i generalna niedorobe, ktorej zadna propaganda nie jest w stanie przykryc."

o godzinie 21:01 do mnie piszesz natomias tak: "Jest zapuszczony, podobnie zreszta jak Gniezno. To sa moim zdaniem celowe zaniedbania. Tu powinno dzialac panstwo, no ale oswieconemu Glinskiemu od kultury Brzeg jest niepotrzebny, a podejrzewam nawet, ze nieznany." ...

grudeq
7 lipca 2019 21:31

@Dariusz Fax Mielonko czyli o przemożnej chęci zostania estetą (6 lipca 2019 10:10)

No to się właśnie dramatycznie nie zrozumieliśmy. Jakosc to nie ilość. 

Mnie zastanawia Twój wniosek że w Bolesławcu jest lepiej bo jest mniej polityki. A w Brzegu gorzej bo tam ludzie nie wzięli sprawy w swoje ręce tylko oddali politykom.

Może byś jednak poszperał bardziej i zobaczył że Bolesławiec pieniądze robi na ceramice... A w Brzegu padły Zakłady Tłuszczowe i koszary...które dawały ileś miejsc pracy. Ja dostrzegm różnice w tym że jak padnie socjalistyczny rękodzielniczy w ceramice to jednak jego poszczególni pracownicy mogą przejść na własne i samemu wyrabiać rękodzieło ceramiczne i będzie ono miało wzięcie. Natomiast w przypadku Zakładu Tłuszczowego trudno jest aby jego byly pracownik samodzielnie produkowal margarynę, opakowanie dla niej ...

grudeq
7 lipca 2019 20:22

@Dariusz Fax Mielonko czyli o przemożnej chęci zostania estetą (6 lipca 2019 10:10)

Przy tej logice ja zawsze dodaje, że na całym świecie jeżeli buduje się więzienia to tylko dla Polaków i z myślą o Polakach bo przecież inne nacje nie kradną, nie gwałcą, nie mordują ani nie oszukują..

grudeq
7 lipca 2019 20:14

Strona 1 na 20.    Następna