-

grudeq

Komentarze użytkownika

@Być jak lud Mohawk czyli wszystkie kobiety Vincenta (10 listopada 2017 07:02)

Trzeba by wprowadzić przepis, że Minister w Rządzie jakkolwiek dobrze gdy ma poczucie humoru, to jednak nie powinien mieć "debilnego poczucia humoru". 

Gdzieś mi się obiło o uszy postępowanie dyscyplinarne prowadzone w latach 30-tych przez Sąd Lekarski przeciwko Lekarzowi, który nie zareagował gdy w jego obecności grupa Niemców opluła godło państwowe. 

grudeq
10 listopada 2017 14:13

@O Polsce nigdy nie zwycieżonej (3 października 2017 10:04)

A czy Pani Julie nie stała się pierwowzorem dla pewnej Margaret w takim oto filmie z 1991 roku pt. "Kuchnia Polska" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchnia_polska_(serial_telewizyjny) 

I czy ten Polski żołnierz z Bytomia, to był Ślązak, czy po Wojnie jego rodzinę rzuciło do Bytomia i w taki sposob znalazł się na Górnym Śląsku?

grudeq
3 października 2017 16:38

@Kto chce niech czyta, lekko nie jest... (16 września 2017 12:16)

Odnośnie "Hymnu Kultury" to jednak to jest stokroć lepsze:

https://www.youtube.com/watch?v=V-imHk2zDAY

grudeq
16 września 2017 21:16

@Czy Jerzy Andrzej Marek mógłby pisać piosenki dla Roda Stewarta? (25 sierpnia 2017 09:28)

Toyah,

Ja swego czasu zachorowałem na węgierską muzykę. I też powiedziałbym, że w latach 60-tych to też był poziom. Ot proszę festiwal muzyki węgierskiej z 1967 roku: 

https://www.youtube.com/watch?v=a7SvcX3Tu5I (zaczyna się tak od 12:30) 

Gdyby żył Waldorff myślę, że do "Sekretów Polihymni" mógłby dopisać rozdział o tym, jak pod koniec XX wieku, gdy wymyślono muzykę elektroniczną i instrumenty zostały zastąpione przez syntyzatory i komputery tak upadły umiejętności wokalne i instrumentalne. 

Dla mnie czymś genialnym jest śpiew z orkiestrą, ale jak sobie człowiek uświadomi, że jakie to są kłopoty z tym aby orkiestrę zgrać (a ja nie będę grał w jednej orkiestrze z Kowalskim) jakie to są koszty gdy orkiestrę trzeba przewieźć na konc ...

grudeq
25 sierpnia 2017 16:36

@Pawel Kukiz, czyli wieczna reaktywacja (19 sierpnia 2017 10:08)

Zieliński powinien zripostować Kukiza argumentem, że przed wojną było też tak, że panowie Bodo czy Kiepura, albo Pani Ordonka nie zajmowały się polityką. A generalnie jeżeli pojawiały się spory obywatel - PP (Policja Państwowa) to wiarę dawano przede wszystkim zeznaniom funkcjonariuszy a nie elementu kryminalnego. 

grudeq
19 sierpnia 2017 11:37

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

Za grabież powiadasz Pan,

Patrzymy na punkt 2 i 3 kapitulacji pod Ujściem:

2. Wszystkie regalia i dobra Rzeczypospolitej i duchowieństwa, cła i wszystkie dochody dotychczas pobierane, oddają do dowolnego rozporządzania Królowi Szewdzkiemu.

3. Oddają mu w posiadanie Poznań, Kalisz, Leszno, Międzyrzecz i inne miejscowości dogodne, które może użyć dla swojego bezpieczeństwa. 

Czyli z punktu 2 własność dotychczaswych dóbr królewskich przeszła z Króla Polskiego na Króla Szewdzkiego i Król Szwedzki rabując z tych posiadłości, korzystał z własnej własności i za to ciężko będzie odszkodowanie od Króla Szwedzkiego wziąść. 

Inna kwestia to to, że w traktacie Oliwskim Szwedzi zobowiązali się do zwrócenia zagra ...

grudeq
16 czerwca 2017 14:16

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

""KKK 2403 Prawo do własności prywatnej, nabytej lub otrzymanej w sposób sprawiedliwy, nie podważa pierwotnego przekazania ziemi całej ludzkości. Powszechne przeznaczenie dóbr pozostaje pierwszoplanowe, nawet jeśli popieranie dobra wspólnego wymaga poszanowania własności prywatnej, prawa do niej i korzystania z niej.""

 

Generalnie przekladając to na nasze rozważania, to właścicielem wszystkiego jest Pan Bóg, a my ludzie jesteśmy tylko ziemskimi posiadaczami... 

grudeq
14 czerwca 2017 23:23

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

To można ułożyć lustro i po jednej stronie widzieć właścicieli wynajmujących mieszkanie cwaniaczkom prawnym, po drugiej zaś stronie lustra widzieć, dziadków którzy w komunalnym, a następnie sprywatyzowanym mieszkaniu przemieszkali całe swoje życie, a potem nagle prywatny właściciel chce dziadków, z powołaniem na prawo włąsnosci wywalić na ulicę, bo chce sprzedać działkę na apartamentowiec - za nic mając stare prawo - iż nie przesadza się starych drzew.

Generalnie od strony prawnej sytuacja jest jasna. Właściciel może zażądac skutecznie eksmisji lokatorów (posiadaczy jego mieszkania) ale jeżeli lokatorzy spełniają warunki do otrzymania lokalu socjalnego, to muszą poczekać aż gmina zapewnim im ten lokal socjalny. Przy czym gmina gdyby lokatorzy za ten okres ...

grudeq
14 czerwca 2017 23:18

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

"Podpisuje Pan stosowny dokument"

Otóż proszę Pana umowę użyczenia czy też umowę najmu lub dzierżawy można zawrzeć skutecznie ustnie lub nawet bez użycia żadnego słowa, dorozumianie przez wydanie telefonu. W końcu trzeba mieć trochę zaufania do ludzi, a nie tylko latać z dokumentem (ha... a Pan tu urzędasów krytykował, a użyczenie telefonu chciałby Pan spisać za pomocą dokumentu.. może jeszcze u notariusza).

Wie Pan nigdy nie napisałem ani nawet nie pomyślałem, że prawodawca pozytywny jest genialny. Prawo ludzkie jest konwencją.. umową międzyludźmi i nigdy nie będzie prawo ludzkie genialne, bo jest ludzkie. Grunt aby prawo pozytywne dobrze odczytywało i wpisywało się w prawo Boskie (naturalne). No ale niedoskonałośc prawa ludzkiego nie oznacza, że tak sobi ...

grudeq
14 czerwca 2017 22:48

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

Poszedłbym dalej, że to chwyt marketingowy, na który nabiera się amerykanów sprzedając im akty własnośći działek na księżycu czy tam na Saturnie. Można można, ale co z tego tytułu jak skrawka księżyca nie można objąć w posiadanie?

grudeq
14 czerwca 2017 22:28

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

Rok 1717. Ok. Reparacje, przy uznaniu, że jest to odszkodowanie za straty i szkody wojenne  od kogo sobie życzymy, i za jaki okres? Czy dzielimy reparacje na publiczne i prywatne?  

Czy przywracamy też własność osób zagranicznych? 

Co z ziemiami, które w 1717 roku nie mieściły się w granichach Rzeczypospolitej.

No a posiadacz to nie ma kosztów? Przecież można się umówić, że Pan jako właściciel umawia się ze mną jako najemcą Pańskiego telefonu, że ja ponoszę koszty jego utrzymania, ubezpieczenia, podatków etc. 

grudeq
14 czerwca 2017 20:05

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

Magazynier, mam jedną uprzejmą prośbę. Można się ze mną nie zgadzać. Można moje poglądy krytykować. Można wykazywać, gdzie i jak się mylę. Ale z racji mojego urzędniczego epizodu w życiu proszę o nie schodzenie w poziom "dziur w umyśle genialnego prawodawcy urzędasa cierpiącego na kompelks socjalisty Kalego".. bo jest to dla mnie zupełnie nieczytelne. Zgoda? 

grudeq
14 czerwca 2017 20:01

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

Za takie pytanie to już udzielam dwusekundowej nagany wzrokowej. Własność to własność, a posiadanie to posiadanie. 

Nie można posiadać własności. Można posiadać rzecz (ruchomosci, nieruchomości). A dana rzecz musi mieć swojego właściciela, który może acz nie musi być jej posiadaczem. 

Kredyt jest zobowiązaniem zaś. I teraz jest tyle konfiguracji zobowiązania, prawa własnośći i posiadania, że trudno jest powiedzieć co i jak i kiedy jest lepsze. Najważniejsze to dostrzec różnice między prawem własności a posiadaniem.. a także tym, że "koncepcja  świętego prawa własności" nie bardzo jest realizowana w prawie polskim - i według mnie całkiem słusznie. 

grudeq
14 czerwca 2017 18:51

@Posiadanie a prawo własności. (14 czerwca 2017 15:27)

Tudzież może być właściciel nieznany, czyli spadkobiercy X... przy czym jeszcze nie ustalono kto Tym spadkobiercą jest, kto przyjął a kto odrzucił spadek. Tudzież jeżeli chodzi o osobę prawną to kto przejął po jej likwidacji jej majątek. 

Dzięki za odwiedziny. 

grudeq
14 czerwca 2017 18:40

@Nie dla idiotów, czyli jak pobito pana Voltaire'a (13 czerwca 2017 10:37)

Wspomnieć można jeszcze argument, który sprowadza się do tego, że żałoba w Polsce po najbliższym trwa rok, a żałoba narodowa do 3 miesięcy. Po tym czasie obywatel ma być radosny i zadowolony. Jeśli nie jest, to trzeba go ukarać, i w ramach środków wychowawczych orzec wobec niego obowiązek chodzenia na dyskoteki i uczestnictwa w kabaretonach lub też w tych imprezach, jak np ta w Głogowie z Tupolewajem. 

grudeq
13 czerwca 2017 13:59

@Co Beata Kempa sprzedaje ciemnemu ludowi? (7 czerwca 2017 08:59)

Ziobro dobrze odrobił nauki w opozycji i już wie, że nie należy się podlizywać dziennikarzom i gadać konkretnie. reasumując: Ziobro i Kaczyńscy są po prostu od Kempy inteligentniejsi, no i poza tym są prawnikami, a Kempa administratywistą. Sobie popatrzyłem na jej życiorys na wiki i jej pierwszą pracą była praca kuratora, może stąd ma takie wrażenie, że większośc społeczeństwa to półinteligenci do których trzeba mówić jasno i powtarzać wielokrotnie. Tutaj mógłbym jeszcze wbic szpilę w towarzystwo nauczycielskie, ale ilekroć widzę nauczycieli w polityce, to oni wlasnie gadają do wyborców tak jakby to były małe dzieciaczki. 

grudeq
7 czerwca 2017 14:32

@Co Beata Kempa sprzedaje ciemnemu ludowi? (7 czerwca 2017 08:59)

Toyah, 

Ja się w tym wszystkim dopatruje podporządkowania polityków tym wszystkim specom od Piaru, reklamy, którzy przedkładają to jak się mówi nad tym co się mówi. Nie będzie to odkrywcze jeżeli się powie, że dotyczy to wszystkich opcji. Przy czym problem polega w tym, co zresztą widać w komentarzach pod toyah.pl, że jak mówi to ktoś od nas - to nie ma problemu, ale jak ktoś z innej opcji, a to trzeba wyśmiać i krytykować. 

I tak, każdy polityk PIS musi zrobić wtrącenie o dobrej zmianie.

Każdy z PO, musi zrobić wtrącenie o Państwie PiS.

Każdy z PSL robi wtręt o tym, że PSL zawsze był za i przeciw.

Od Kukizów, czego najlepszym przykładem jest Tyszka, robi wtręt o Partiokracji, jako przyczynie wszelkich nieszczęść Rzeczy ...

grudeq
7 czerwca 2017 13:43

@Zdrada małżeńska - delikt cywilny czy przestępstwo? (30 maja 2017 14:54)

Tytuł właściwie zadaje pytanie, czy zdrade powinno się rozpartywać w kategoriach prawa karnego (penalizacji) czy uznać jako delikt prawa cywilnego, czy pozostawić tak jak jest..

grudeq
31 maja 2017 18:59

@Zdrada małżeńska - delikt cywilny czy przestępstwo? (30 maja 2017 14:54)

W jakim sensie nadredaktor? w jakim celu? pa czemu? 

grudeq
31 maja 2017 18:58

@Zdrada małżeńska - delikt cywilny czy przestępstwo? (30 maja 2017 14:54)

Ho Panie, to jak się Pan powołuje na powszechnie dostępna wiedzę, a mi czyni zarzut z nieuwzględnienia realiów.. to właściwie o jakich my realiach rozmawiamy. 

Mój dziadek, żyjący na początku XX wieku miał żonę starszą o 10 lat... i jakoś mu nikt wymówek nie czynił, a jak żona mu zmarła to się ożenił z kobietą o 20 lat młodszą i też nie słyszałem aby mu ktoś czynił zarzuty... wiec to tak generalnie róźnie jest.

Aha... czyli, że na własnym blogu nie mogę sobie porządków uprawiać i pkt 7 Regulaminu ma być li tylko martwym prawem?

I nie wiedziałem, że blogowanie musi mieć breve papieskie, skąd Pan takie sensacje powziął?

grudeq
31 maja 2017 18:58

Strona 1 na 2.    Następna