-

grudeq

Protokół dyplomatyczny i Poseł Jachira

Do kolejnych wielkich grzechów Prawa i Sprawiedliwości i samego Jarosława Kaczyńskiego politycy Platformy Obywatelskiej dodali kolejny. Okazuje się bowiem, że nie tylko Konstytucję i prawa Rzeczypospolitej ma PiS za nic. Złamano bowiem także święty Protokół Dyplomatyczny pozwalając na to aby Jarosław Kaczyński – szeregowy Poseł, zasiadał w pierwszym rzędzie, koło Prezes Trybunału Konstytucyjnego, na warszawskim spotkaniu w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Tak rzekł wczoraj młodziutki Poseł Cezary Tomczyk: Poseł Kaczyński w pierwszym rzędzie, to naruszenie Protokołu Dyplomatycznego.

Oczywiście zgodzić się należy z tym, że w szeregach PO-KO panuje już taka panika, że za wunderwaffe, pozwalającą odwrócić los kampanii wyborczej uważa się tam już nawet drewnianą procę na szyszki, ale wprowadzenie na pole walki politycznej zarzutu łamania Protokołu Dyplomatycznego wymaga jednak pewnej refleksji.

Otóż na pewno do złamania Protokołu Dyplomatycznego nie doszło. Prezes Rady Ministrów w latach 2006-2007 siedział bowiem na trybunie przeznaczonej dla urzędników Rzeczypospolitej i gości i na tej trybunie reguły Protokołu Dyplomatycznego nie miały zastosowania. Gdyby Premiera Kaczyńskiego usadowiono wśród głów innych Państw i oficjalnych delegacji rządowych; gdyby była taka sytuacja, że delegacja Polska na której czele stoi Jarosław Kaczyński – były Premier, a obecnie tylko poseł i Prezes partii rządzącej, miała mieć pierwszeństwo przed delegacją innego Państwa, na czele której stała głowa Państwa lub szef rządu, albo Przewodniczący Parlamentu, to w takich sytuacjach można byłoby szukać zarzutów co do naruszenia Protokołu Dyplomatycznego. Jednakże na trybunie dla naszych urzędników, to w gestii gospodarza jest, kto i w jakiej kolejności będzie zasiadał.

Niefortunność podnoszenia przez PO-KO zarzutu łamania Protokołu Dyplomatycznego ma jeszcze swoją jedną stronę. Protokół Dyplomatyczny to rzecz grzeczności, rzecz savoir-vivre, zasad wzajemności i kurtuazji. Zasad pilnowania aby Wielkie Państwa grzecznie odnosiły się do tych mniejszych oraz żeby mniejsze nie drwiły sobie z potężniejszych, korzystając z naturalnej sympatii jaką ma słabszy w relacji z silniejszym.

Tymczasem podnosi to ugrupowanie, którego kandydatem do mandatu poselskiego jest Pani Klaudia Jachira. Osóbka ta ma w swoim zwyczaju zwraca się do starszego od siebie o co najmniej 40 lat Premiera Kaczyńskiego per „Jarek”, chociaż nie słychać nic o stopniu zażyłości między nimi, pozwalającym na przejście na Ty, a i można iść o zakład, że gdyby Premier Kaczyński spotkał Panią Jachirę, to mówiłby do niej: Pani Klaudio czy może nawet: Pani Poseł.

Nic nie wiadomo także o tym aby Pani Klaudia pełniła jakieś funkcje publiczne, porównywalne z funkcjami jaki pełnił Jarosław Kaczyński (poseł kilku kadencji, senator, Prezes Rady Ministrów, Minister w Kancelarii Prezydenta), które uprawniałyby do nabycia przez Panią Klaudię statusu wzajemności i równorzędności w relacjach z Jarosław Kaczyńskim. Rodzi się zatem pytanie, dlaczego gdy Pani Klaudia pogrywa sobie swobodnie z Prezesem Kaczyńskim, co można przyrównać do tego, jak jakieś malutkie państewko zaczyna sobie drwić z potężnego mocarstwa, to wtedy nie ma nic o łamania protokołu, może nie dyplomatycznego, ale tego parlamentarnego?

W Sejmie minionej kadencji, gdy toczyła się wściekła debata, w czasie której Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz darła się do Prezesa Kaczyńskiego: „To nas wybrał suweren”, miałem taką refleksję, że oto brakowało mi aby po wystąpieniu Poseł Gasiuk-Pihowicz na mównicę wszedł Grzegorz Schetyna i przeprosił Premiera Kaczyńskiego za zachowanie koleżanki z opozycji, mówiąc: jakkolwiek nie zgadzam się z żadnym Pana posunięciem politycznym ani z żadnym słowem jakie Pan wypowiedział, to proszę o wybaczenie nerwów mojej młodszej koleżanki, która trochę się dziś zapomniała. Toczymy tutaj poważny spór polityczny, jednakże nie godzi się aby młody szczyl pouczał o prawidłach polityki osobę, która zęby zjadła na polityce. Należałoby wprowadzić  w nasz zwyczaj parlamentarny, że jak mówi Lider partii, to do polemiki z nim staje Lider opozycji, a nie jakiś szczekacz z ostatnich ław poseskich, nie znający pojęcia wstydu. Tak aby Prezes Kaczyński wchodząc na mównicę mógł prowadzić polemikę z jedną osobą, a nie całym oszalałym stadem.

Nie mam ostatnio kontaktów ze zwolennikami opozycji, zatem nie jestem w stanie ocenić jak długo zarzut złamania protokołu dyplomatycznego będzie żył i jakim życiem. Nie mogę jednak ukryć swojego zdziwienia, że oto ktoś woła o szacunek dla zasad grzeczności, jakie wyraża protokół dyplomatyczny, a równocześnie sam tych zasad u siebie stosować nie chce.

Panie Pośle Tomczyk, Pani kandydatko Jachira, czy byłby/byłaby Pan/Pani w stanie powiedzieć/napisać, że po prostu nie zgadzają się z Jarosławem Kaczyńskim, bez żadnego dodatkowego dramatyzowania?tagi: polityka  polska  sejm  jarosław kaczyński  grzeczność  klaudia jachira 

grudeq
5 września 2019 15:37
41     1876    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @grudeq
5 września 2019 16:12

Wiem że moja odpowiedź nie będzie nosiła żadnego ciężaru intelektualnego, ale ja mam non stop kontakt ze zwolennikami opozycji i wiem jedno: oni nie wiedzieliby, co Ty do nich w ogóle rozmawiasz. Ich interesuje jedno: Kaczyński to karakan, ch..j i zabiera wolność. Aha. I przynosi wstyd. 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @grudeq
5 września 2019 16:18

Szanowny Panie Grudeq,

nie jesteśmy w stanie napisać, powiedzieć że się niezgadzamy z Tamtym Panem, bez dodatkowego dramatyzowania. Cieszy nas to, że Pan także tego nie potrafi.

Wzruszyła nas Pana tęsknota, by nasz lider stał się dobrym ojcem, co to za złe karze a za dobre wynagradza. 

Z wielkim zainteresowaniem przyjęliśmy krytykę, a zwłaszcza ostatnie zdanie w formie Listu Otwartego. Uwagi zwykłych, nieznanych nikomu wyborców utwierdzają nas w przydatności wysiłków na rzecz publicznego je.ania Tamtego Pana.

prosimy pamiętać o nas w najbliższych wyborach

- Pana Przedstawiciele i Kandydaci - Tomczyk, Jachira et cons

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @grudeq
5 września 2019 16:48

Każdy ogląda świat przez pryzmat swojej paranoi, z tym że kiedyś na tę paranoję nakładano gorset kindersztuby a teraz może zaistnieć w pełnej swojej krasie, co  dzięki upowszechnieniu mediów może obejrzeć każdy w Polsce i na świecie. Po prostu hamulce kultury i dobrego wychowania puściły a media temu przyklaskują, bo daje to ruch w interesie i reklamach.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 5 września 2019 16:48
5 września 2019 17:37

Patologiczna ordynacja wyborcza ekspediuje  patologiczne postaci  w szeregi tzw. polityków. Przeciętny zjadacz chleba, który był np. nauczycielem/nauczycielką,/gryzipiórem biurowym szczebla gminnego za dwa pińcset brutto, w wyniku ustawienia na listach wyborczych został "politykiem" z piątku na pomiedziałek mającym dwadzieścia pińć tysi netto.
 Co miałoby się u niego zmienic w mentalności, kulturze osobistej, wiedzy o świecie, ktory do wczoraj był dla niego terra incognita? Ordynacja  wyborcza powoduje, iż takie osoby zabierają do ław parlamentarnych pełen bagaż swoich projekcji oraz idiosykrazji, które następnie artykułują w tzw. debatach publicznych, nie rozumiejąc kontekstu i tego, że przeskoczyli kilka szczebli kompetencji. Reasumując, и смешно и страшно.

 

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 5 września 2019 17:37
5 września 2019 18:03

Fakt, и смешно и страшно. A ordynacji żadna partia nie ma zamiaru zmieniać. Zdaje się, że Konfederacja też w tej sprawie ani mrumru.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @grudeq
5 września 2019 19:25

Wszyscy zauważyli, że podczas obchodów wybuchu wojny niemiecki prezydent mówił o winie Niemców a nie faszystów. Co więcej pojawiła się Merkel, choć nie miało jej być.

Od kilku dni takie cuda dzieją się na onecie:

Nie ma już tytułów w stylu: Utworzenie 17go województwa katastrofą; Wielu widzów faktów głosuje przeciwko PiS; PiS wydaje najwięcej na Googla i Facebooka; Opozycja odważnie działa; Timmermans miażdży PiS; Ksiądz pedofil żąda od swojej ofiary miliona; PiS bije rekordy, wydając miliony na wybory.

I jeśli się spojrzy na takie pogodne zdjęcie dziadunia z ciepłym uśmiechem na tle dobroci i serca, to Tomczyka, Jachirę i całą KO szlag trafił.  A jeszcze ten tytuł....Pis z dużą przewagą... Cuda panie cuda.

Moim zdaniem już wszystko ustalono, decyzje zapadły i być może powiedziano nawet, że jeśli Niemcy będą fikać przed polskimi wyborami to zrepolonizują niemieckie media w polish kraju, więc  Merkelowa przybyła się pokłonić i pisnąć: "No! Begging you I am, do not this do, keep quietly we'll, our Zeintungen in Poland dear will love PeacE!!!" Myślę Piotrze, że tomczykojachirom zostało tylko popiskiwanie, tak dyplomatyczne i skuteczne, jak Polityka Vegi. 

ps. swoją drogą pewno nawet nie zdają sobie sprawy kto robi takie sondaże - najbardziej konkurencyjna cenowo sondażownia, która wcześniej jeszcze jako Homo Homini znana była z tego, że wyciągała średnią z ogłoszonych wyników innych sondażowni i podawała za swój wynik, czy też podczas kontroli klienta ich ponoć studia ankietowego, zaganiała z łapanki ludzi, którzy podczas kontroli siedzieli i udawali, że dzwonią z firmowych telefonów do respondentów, które były ich prywatnymi komórkami. Kompromitacje były tak straszne, ze zmieniła nazwę, ale metody pozostały te same. A może zdają, a muszą z tej nagłej miłości taki sondaż umieścić ;))

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @grudeq
5 września 2019 19:54

Ja wiem, że jestem cynicznym starym parasolem.
Ale ostatnio byłem na lanczu w pracy i zadzwonił telefon i musiałem wracać wpół posiłku. W rozmowie z kolegą powiedziałem, że to normalnie niewolnictwo, ten stwierdził, że trochę chyba przesadzam. Powiedziałem, mu że nazwanie przerwanego lanczu niewolnictwem w kraju gdzie "odradzają się demony faszyzmu" nie jest żadną przesadą. 
Pozdrowionka.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ainolatak 5 września 2019 19:25
5 września 2019 20:05

Znakomite! Faktycznie zostało tylko popiskiwanie dla pozorów. Lub asburdalne problemy z miejscem do siedzenia, kogo to obchodzi? I tylko nie wiem czy:

...i być może powiedziano nawet, że jeśli Niemcy będą fikać przed polskimi wyborami to zrepolonizują niemieckie media w polish kraju, więc  Merkelowa przybyła się pokłonić i pisnąć: "No! Begging you I am, do not this do, keep quietly we'll, our Zeintungen in Poland dear will love PeacE!!!"

jest na serio czy ironicznie.

To ważne, bo tego zależy czy schizuje piszący czy czytający.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @ainolatak 5 września 2019 19:25
5 września 2019 20:33

Moim skromnym zdaniem nie trzeba niczego robić więcej w propagandzie wyborczej  PIS, aby  wygrać wybory większością konstytucyjną, niż tylko 10 razy na dobę emitować filmiki z  p. Jachyrą, a zaraz po niej  filmiki z uśmiechniętym G. Schetyną, ktory dziękuje jej za  wsparcie , a następnie  oświadcza,  że w nagrodę za to wsparcie umieszcza ww. panią na liście wyborczej POKO-tu.

Byłoby pozamiatane.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 5 września 2019 20:33
5 września 2019 20:38

Przecież już jest pozamiatane. Sorki ale jeśli na onecie mamy taki przekaz, to oznacza że wszystko już zostało ustalone. Być może nawet procenty rozdzielone. Kukiz został wywalony, Konfederacja dostanie 4,47%, gra wstępna została zakończona.

Mnie tylko naprawdę ciekawi jedno. Jak sobie wyborcy PiS tłumaczą przyczyny takiego właśnie rozwoju sytuacji kiedy nawet onet rozkłada przed PiSem czerwony dywan.

zaloguj się by móc komentować


saturn-9 @smieciu 5 września 2019 20:05
5 września 2019 20:48

na serio ... To ważne, bo ...

 

"kto kupuje w obecnych czasach stare rozklekotane karoce?"

O ile dojdzie do  przejęcia tych cajtungów co to 'niemce' twardą ręką kierują a po polsku wydają to będzie na znak ugody ze Wschodnim Wybrzeżem, którego rzutkie wypustki zaangażowały się, skupując po cenie 63 euro akcje sypiącego się imperium Springera.

Powtórzę się cytując raz jeszcze złośliwy komentarz zza Odry: "Kto kupuje w obecnych czasach stare rozklekotane karoce?"

zaloguj się by móc komentować

Wojciech2 @smieciu 5 września 2019 20:38
5 września 2019 21:00

Czy można się gdzieś dowiedzieć kto to wszystko ustalił, gdzie i kiedy?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @saturn-9 5 września 2019 20:48
5 września 2019 21:03

No to wyłóżmy kawę na ławę.

Jak rozumiem Teoria (wyborcy PiS) wygląda tak: Żydzi ze Wschodniego Wybrzeża przejęli kontrolę nad Polską dzięki różnym swoim trikom. Czy to posługując się Trumpem czy też skupując akcje. Pytanie brzmi: czy Polski lud będzie szcześliwy kiedy pozna przyczyny tej inwestycji?

Inne pytanie brzmi: Co takiego stracili bądź stracą Niemcy w Polsce że zaboli ich to żydowskie przejęcie. Czy przykładowo nie będą już eksportować do Polski wiertarek Bosha? Samochodów grupy Volkswagen? Jaki my w ogóle mamy problem z Niemcami że mamy się cieszyć nowego żydowskiego pana? Co niby on rozwiąże?

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 5 września 2019 20:38
5 września 2019 21:07

Ja juz nie bede w tym roku wyborca bandy POPiS'owej...

... ale jako ex-wyborca PiS'u - tlumacze to sobie,  ze  TA  SAMA  BANDA  dogadala sie... tak jak to juz mialo miejsce przy "okraglym stole",  w Magdalence...

... bo  ciagle  bycie przy korycie to jednak ich wspolny mianownik... czyli dalej bedzie to samo  DZIADOSTWO  !!! 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Paris 5 września 2019 21:07
5 września 2019 21:15

Będzie mieć przynajmniej pani spokojne sumienie nie przykładając ręki do tego co rękami PiS nam jest szykowane. Oni (nie PiS, ci właściwi Oni) mają pewne zasady. Potrzebują formalnego przyzwolenia. Jesli lud, przy urnie da je, to Oni uznają że zyskują prawo. Prawo do ... wszystkiego co PiS uchwali. To będzie naprawdę twarda jazda ale Oni właśnie w takich wypadkach nie mają żadnych skrupułów, bo i skąd? Sprzedałeś się? To twój problem.

zaloguj się by móc komentować

Wojciech2 @smieciu 5 września 2019 21:15
5 września 2019 21:24

Oni? Czyżby to była prawda z tymi reptilianami?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Wojciech2 5 września 2019 21:24
5 września 2019 21:32

Nie wierzysz w reptilian? No to prosty test na poczucie rzeczywistości: ile procent dajesz na to że to światła myśl powstała w szeregach członków PiS sprawiła że Onet grzecznie kłania się przed PiSem? Oraz doprowadziła do np. samozaorania się Kukiza?:

10%, 90% czy jakiś inny?

zaloguj się by móc komentować

grudeq @Marcin-K 5 września 2019 16:12
5 września 2019 21:45

A widzisz, czyli jednak dostają kolejny argument na tacy o łamaniu protokołu dyplomatycznego... To jeszcze można dodać, że Kaczyński powiedział, że jak koszykarze nie wrócą z Chin z awansem olimpijskim to posypią sie kary na Związek Koszykówki...

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

grudeq @dziad-kalwaryjski 5 września 2019 16:18
5 września 2019 21:58

A tu taki kawałek uprzejmości pomiędzy Holendrami i Hiszpanami w czasie ich rywalizacji o Tajwan:

 

In 1641, the Spanish colony in the north had become such an irritant to the Dutch in the south that it was decided to take northern Formosa by force. In courteous terms, the Dutch Governor Paulus Traudenius informed the Spanish governor of their intentions.

Sir,
I have the honor to communicate to you that I have received the command of a considerable naval and military force with the view of making me master by civil means or otherwise of the fortress Santissima Trinidad in the isle of Ke-lung of which your Excellency is the Governor.
In accordance with the usages of Christian nations to make known their intentions before commencing hostilities, I now summon your Excellency to surrender. If your Excellency is disposed to lend an ear to the terms of capitulation which we offer and make delivery to me of the fortress of Santissima Trinidad and other citadels, your Excellency and your troops will be treated in good faith according to the usages and customs of war, but if your Excellency feigns to be deaf to this command there will be no other remedy than recourse to arms. I hope that your Excellency will give careful consideration to the contents of this letter and avoid the useless effusion of blood, and I trust that without delay and in a few words you will make known to me your intentions.
May God protect your Excellency many years,
The Friend of your Excellency,
PAULUS TRAUDENIUS

The Spanish governor was not inclined to give in so easily and replied in kind.

Sir; I have duly received your communication of August 26th, and in response I have the honor to point out to you that as becomes a good Christian who recalls the oath he has made before his king, I cannot and will not surrender the forts demanded by your Excellency, as I and my garrison have determined to defend them. I am accustomed to find myself before great armies, and I have engaged in numerous battles in Flanders as well as other countries, and so I beg of you not to take the trouble of writing me further letters of like tenor. May each one defend himself as best he can. We are Spanish Christians and God in whom we trust is our protector.
May the Lord have mercy on you.
Written in our principal fortress San Salvador the 6th of September 1641.
GONSALO PORTILIS

Za: https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_Formosa

zaloguj się by móc komentować

grudeq @ewa-rembikowska 5 września 2019 16:48
5 września 2019 22:01

Niech to będzie zatem mój apel o powrót kindersztuby.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @stanislaw-orda 5 września 2019 17:37
5 września 2019 22:04

Przecenia Pan trochę zarobki polityków. Poseł to będzie miał 10.000 zł. Dla niektórych grup zawodowych to bardzo dużo, ale dla niekórych zdecydowanie za mało.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @ainolatak 5 września 2019 19:25
5 września 2019 22:09

Jest i trochę tak, ale dzis preczytałem, że Amerykanie wycofują się z inwestycji w Polsce (taki był Lead) a okazało się, że wojska amerykańskie wycofuje się z inwestycji w wielu krajach, a ściśle to zawiesza inwestycje aby środki przeznacznyć na mur z Meksykiem.

Coś się dzieje, ale ja będę Tym niewiernym Tomaszem, i jak jaskółki zwiastują burze, to ja poczekam aż ta burze przyjdzie.. bo przyszłość jest zawsze jednak sprawą otwartą (co oczywiście nie oznacza aby się na przyszłość, jakąbyniebyła, nie przygotować.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

grudeq @parasolnikov 5 września 2019 19:54
5 września 2019 22:11

W gruncie rzecy za 50 lat ludzie, którzy przeżyli lata 2015-2019 za rządów PiSu będa mogli starać się o odszkodowania i uprawnienia kombatnckie. Słyszę, że uczniowie podwójnego rocznika już sobie otwierają pole do uznania ich nauki w Szkole za naruszenie ich praw (przepełnione sale i autobusy wożące do szkoły).

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

grudeq @smieciu 5 września 2019 20:38
5 września 2019 22:13

Ktoś wyżej już sie zapytał i za nim powtórzę, kto i kiedy wszystko ustala i w jaki sposób?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 5 września 2019 21:15
5 września 2019 22:46

Jakiś czas temu zasugerowałem, abyś podał bardziej korzystną  alternatywę. 

Zamiast tego nadal  kasandryczysz.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @grudeq 5 września 2019 22:04
5 września 2019 22:48

Na pewno więcej niż  10.000 PLN.

Mam na mysli choćby darmowe przejazdy dowolnymi środkami lokomocji.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @grudeq 5 września 2019 22:09
5 września 2019 22:55

wycofują, ale nie się !

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 5 września 2019 21:15
5 września 2019 23:03

Otoz to...

... mojego przyzwolenia nie ma i nie bedzie... przestalam miec jakiekolwiek zludzenia co do tej POPiS'owej bandy i nie potrzebuje aby mnie na sile uszczesliwiali swoimi poronionymi pomyslami czy ideami...

... mysle swoje i robie swoje... i oby coraz wiecej narodu pozbylo sie zludzen  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @grudeq 5 września 2019 22:04
5 września 2019 23:10

Pardon...

... te 10.000 zl to i tak  STANOWCZO  ZA  DUZO  dla tych partaczy sejmowych i zwyklych intelektualnych baranow... to warcholstwo sejmowe powinno byc ilosciowo conajmniej  o polowe zredukowane  !!!

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 5 września 2019 19:54
6 września 2019 08:17

Możesz rozwinąć myśl?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 5 września 2019 17:37
6 września 2019 08:58

To nie jest kwestią ordynacji lecz ekspansji chamów I brak skutecznego eliminowania patologii z życia publicznego,

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @smieciu 5 września 2019 21:15
6 września 2019 09:07

Ale co ma do tego PiS? Tak działa demokracja. Lud chciał, lud dostanie. Po prostu "oni" nie powierzą realizacji spraw ważnych ludziom niepoważnym. Niepoważni służą wyłącznie do medialnych manipulacji wyborcą. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @grudeq
6 września 2019 09:24

Ale skąd ta Jachira się tam w ogóle wzięła? I dlaczego ona jest?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 6 września 2019 08:58
6 września 2019 11:52

To także jest kwestia ordynacji. A moim zdaniem podstawowa

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 6 września 2019 09:24
6 września 2019 11:54

Pewnie się przykodowała albo przyubywatelowała.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @smieciu 5 września 2019 21:03
6 września 2019 13:25

Waw-Waw [WschodnieWybrzeże] wykorzystuje swoje rozeznanie terenu i populacji oraz stara się wyciągać na maxa korzyści w znakach płatniczych.

 

Konglomerat  z napisem "Springer" w logo był notowany na giełdzie. Akcje były rozproszone, większość jednak trzymała rodzina "ojca założyciela" i pewien tamtejszy nadredaktor, który o sobie mówił, że jest "niemieckim syjonistą".

 

Po udanym manewrze z wykupem rozproszonych akcji po zawyżonej cenie konglomerat znika z rejestru giełdowego i poddawany jest restrukturyzacji. Twarde, małe grono udziałowców zadecyduje co się wydarzy lub nie z tym a tym tytułem prasowym lub inną działalnością medialną. Globalnie ustawieni udziałowcy a nie jakiś tam medialno-mityczny 'Niemiec'.

 

Jakie tytuły z polskiego rynku medialnego zostaną zaoferowane polskiemu podatnikowi do nabycia dowiemy się po wyborach.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @saturn-9 6 września 2019 13:25
6 września 2019 13:34

Chciałeś chyba npisać „mitycznemu polskiemu podatnikowi” :P

Skoro mityczny Niemiec jest syjonistą to kim będzie mityczny polski podatnik?

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @grudeq
6 września 2019 14:03

Protokół dyplomatyczny: Morda w kubeł. Posyczyć na "mitycznego" możemy na własnych poletkach.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 6 września 2019 11:52
6 września 2019 15:50

Selekcja kadr w środowiskach prących do koryta; przyzwalanie na kretynady 'byle muł ale swój'

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować